Güzellik Merkezi

Last Updated on February 17, 2023

Güzellik merkezi olarak her türlü cilt ve vücut bakımınız için hastanemizi tercih etmeniz mümkün olmaktadır. Bu kapsamda son teknoloji ile donatılan cilt bakım odalarımızda, alanında uzman güzellik uzmanlarımız ile sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

En yeni cihazlar kullanılarak büyük bir titizlik ile sürdürdüğümüz çalışmalarımızın sonucunda hayalinizdeki görünüme kavuşmanız mümkündür.

Hastanemiz bünyesinde sizlere sunduğumuz hizmetler; cilt gençleştirme, kök hücre işlemi, organik ip ile yüz germe, focus ultrason ile yüz ve vücut germe, kalıcı iplerle yüz asma işlemleridir. Bunun yanı sıra akupunktur, akne tedavisi, bölgesel zayıflama ve selülit işlemlerini de yaptırmanız mümkündür. Cilt bakımı için istediğiniz seanslara da katılabilir, yeni ve canlanmış bir görünüme kavuşabilirsiniz. Diyet programlarımıza dâhil olabilir, uzman diyetisyenimiz sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Cilt bakımı alanında gözaltı morluklarının tedavisi de mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra dermal dolgu ya da kimyasal peeling işlemlerini yaptırma imkânınız da bulunmaktadır.

Hastanemizde uzman bir kadro ile çalışmakta olup, her isteğinizi karşılamak ve hayalinizdeki görünüme kavuşmanız için ekip olarak tüm çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Siz de kendiniz ya da yakınlarınız için güzellik merkezi bünyesinde hastanemizi ziyaret edebilir, her türlü detaya hâkim olabilir, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Cilt bakımı; cildin nem dengesini korumak, kırışıklıkları önlemek ve azaltmak, cilde canlılık ve parlaklık vermek için uygulanan işlemlerin bütününü kapsamaktadır.

Güzellik merkezimizde uygulanan bu işlem; kişilerin cildinin ihtiyacına göre farklılık gösterebilmektedir. Kişilerin yaşına ve cilt tipine özel olarak uygulanan işlemler; alanında tecrübeli güzellik uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Siz de cilt tipinize göre bir bakım seansı seçebilir, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Cilt bakımında cilt gençleştirme işlemleri en çok tercih edilen bakımlar arasında yer almaktadır. Farklı araçlar ile cilde daha genç ve canlı bir görünüm sunan bu uygulamalar arasında dermaroller uygulaması, dolgu işlemleri yer alır. Bunun yanı sıra gözaltı morlukları ve peeling işlemleri de cilt bakımı uygulamaları arasında bulunmaktadır.

Güzellik merkezi bünyesinde yapılan cilt gençleştirme işlemlerinden biri de dermaroller uygulamalarıdır. Dermaroller; bir yüz aleti olmakla beraber, belli bir iğne dizilimi ile yüze uygulanmaktadır. İğnelerin farklı boyutları olmakla beraber, kişilerin cildine göre uzmanlarımız en uygun seçeneği sunarak, uygulama aşamasına geçmektedir. Uygulama esnasında kişilerin hissettiği acı, minimum seviyelerdedir.

Dermaroller uygulaması; cilt üzerinde küçük çaplı delikler açarak cildin alt tabakasının bakımının yapılmasına olanak verir. Kan dolaşımını hızlandırdığı için de cilde parlaklık ve canlılık kazandırmaktadır. Belli aralıklar ile dermaroller uygulamasının tekrarlanması gerekir. Yüzdeki lekelerin giderilmesi amacı ile uygulanan bir işlem olmasının yanı sıra vücuttaki selülit ve çatlak oluşumları için de tercih edilmektedir.

Özkaya Tıp güzellik merkezi bünyesinde gözaltı morluklarından kurtulabilmek de mümkün olmaktadır. Gözaltı morlukları; kişilerin günlük hayatını olumsuz yönde etkileyen ve estetik olarak da göze hitap etmeyen gözün alt bölgesindeki deride oluşan renk değişimleridir. Gözaltı morluklarının oluşumundaki en temel faktör stres olmakla beraber; aşırı tuz tüketimi, yoğun çalışma şartları ve uykusuzluk da olabilmektedir.

Gözaltı morluklarının oluşumunda bir diğer neden ise; kimyasal içerikli ürün kullanımı olmaktadır. Cilt yapısına uygun olmayan krem kullanımları ya da sağlık açısından gözaltı derisine uygun içerikte üretilmeyen kapatıcı ürünlerin kullanımı da bu oluşumlara sebebiyet vermektedir.

Gözün alt kısmında bulunan ve morlukların gözlemlendiği deri, oldukça ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de uygun ürün kullanılmaması durumunda kısa sürede deforme olabilmektedir.

Bu kapsamda Özkaya Tıp güzellik merkezi bünyesinde; cilt uzmanlarımız tarafından uygulanan peeling işlemleri sayesinde gözaltı morluklarında renk açılmaları gözlemlemek mümkündür.

Gözaltı morluk tedavisi; seanslı bir işlem olmakla beraber, ilk seansta etkilerini görebilme imkânı bulunmaktadır. Sonrasında ise kişilerin 4 ile 6 seans kadar işleme devam etmesi gerekir.

Güzellik merkezi bünyesinde uygulanan bir diğer cilt bakım yöntemi ise kimyasal peeling işlemidir. Bu uygulama; vitamin ve mineral değeri yüksek olan besinlerin içerisinde bulunan kimyasal özlerin kullanımıyla yapılmaktadır.

Yüz bölgesi başta olmak üzere kimyasal peeling işlemi vücudun tüm bölgelerine de uygulanabilmektedir. Kimyasal peeling uygulaması yüzeysel peeling ve derin peeling olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu kapsamda;

Yüzeysel Peeling
Uygulanan bölgedeki cildin canlanmasını ve daha sağlıklı görünmesini mümkün kılan asit içerikli solüsyonların cilde yedirilmesi işlemidir. Bu uygulama ile cildin üst tabakası soyulur. Deforme olmuş derinin yerine yenilenmiş bir cilt tabakası oluşmaktadır. Günlük uygulanan bir işlem olduğu için kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkileyecek bir durum söz konusu değildir.

Derin Peeling
Uygulanan bölgede bulunan kırışıklıklar, güneş lekeleri, akne oluşumları gibi cilt problemleri için tercih edilen bir peeling işlemidir. Bu işlemin uzman hekimler tarafından uygulanması gerekmekte olup, işlem süresi ortalama 10 dakikadır. Cilt bakım uzmanlarımız tarafından güzellik merkezi bünyesinde uygulanan bu işlem için en az 3 en fazla ise 5 gün gerekmektedir.

Işık dolgusu olarak da bilinen dermal dolgu, gözaltı morluklarında ve torbalanmalarında uygulanan bir cilt bakımı işlemidir. Göz altı torbaları; genel olarak genetik faktörlere bağlı olmakla birlikte; kişilerin yatış pozisyonu, alkol tüketimi ya da uyku düzensizliğine göre de gözlemlenebilmektedir.

Gözaltı torbaları cerrahi müdahale ile alınabilmektedir. Ancak bu işleme gerek kalmadan, ışık dolgusu ile bu torbaların azaltılması mümkündür.

Güzellik merkezi bünyesinde pek çok kişinin tercih ettiği dermal dolgu; kişilerin yüzüne daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırmakta olup, gözaltı morluğu olarak bilinen renk değişimlerini de azaltıcı etkiye sahiptir.

Bu uygulama gözaltı için tercih edilmekle beraber, yüz bölgesi için de uygundur. Sizin de böyle bir probleminiz bulunuyorsa; merkezimizdeki cilt bakım uzmanlarımızdan destek alabilir, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Fraksiyonel lazer uygulaması; pek çok cilt problemi için tercih edilmekte olup, popülerliğini koruyan bir uygulamadır. Güzellik merkezi bünyesinde cilt bakım uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen bu işlem, kırışıklık tedavileri başta olmak üzere, cilt gençleştirme, akne tedavileri, ciltte meydana gelen renk değişimleri, güneş lekeleri gibi pek çok cilt sorununda kullanılmaktadır.

Fraksiyonel lazer işlemi; cildin üst katmanının soyulmasını sağlamaktadır. Etkili lazer ışınları; sivilce izlerinin ve lekelerin derinlerine nüfuz ederek kötü durumda olan dokuları eritmektedir.

Fraksiyonel lazer ışınları Uluslararası Sağlık Örgütü tarafından da onaylı bir tedavi işlemi olduğu için güvenle tercih edilebilmektedir.

Eritilen kötü durumdaki hücrelerin çevresinde bulunan sağlıklı dokular; lazer uygulanan bölgeye nüfuz ederek o bölgede canlı ve yeni hücrelerin çıkmasına olanak vermektedir. Böylece sivilce izlerinden ve lekelerden kalıcı olarak kurtulmak da mümkün olmaktadır.

Fraksiyonel lazer uygulaması; çatlak oluşumları üzerinde de etkili olmaktadır. Çatlak oluşumları, genel olarak hamilelik süresinde gözlemlenen deri deformasyonlarıdır. Ancak bunun yanı sıra hızlı kilo alıp verme durumlarında da gözlemlenebilmektedir. Her yaş grubunda görülebilmekte olup, bacak, basen, kol ve göğüs bölgelerinde daha fazla gözlemlenir.

Fraksiyonel lazer uygulamasının süresi, bölgeye göre farklılık gösterebilmekte olup, ortalama 6 seans kadar sürmektedir. Vücudun herhangi bir yerinde meydana gelen lekelenmeler için sıklıkla başvurulan ve başarı oranı yüksek bir uygulamadır. Siz de güzellik merkezi bünyesinde bu uygulamayı yaptırarak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Bölgesel germe işlemleri de güzellik merkezimiz bünyesinde yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Bölgesel germenin amacı; vücutta ya da yüzde meydana gelen sarkmaların ve kırışıklıkların önüne geçerek daha sıkılaşmış bir görünüm elde edebilmektir. Bu kapsamda uygulanan farklı işlemler bulunmakta olup, hangi uygulamanın ne şekilde yapılacağına uzmanlarımız karar vermektedir.

İlk muayene sonrası cilt analizleri yapılarak kişiye işlem ile ilgili detaylı bilgi verilmektedir. Sonrasında ise belli seanslar alınarak işlem başlatılmaktadır.

Bölgesel germe işlemleri arasında popüler olan germe uygulaması organik ip ile yüz germe işlemi olarak bilinmektedir. Bu işlem yüz bölgesine uygulanmakta olup, dışarıdan bakıldığı zaman belli olmayan ve kişiye doğal bir görünüm veren bir işlemdir.

Yağlı ciltler kuru ciltlere göre daha fazla sarkma yapmaktadır. Yaşında etkisi ile bu sarkmalar kişilerin estetik duruşlarını oluşuz yönde etkiler. Bu sebeple de sıklıkla tercih edilen germe işlemleri arasında yer almaktadır.

Güzellik merkezimiz bünyesinde yapılan diğer bir germe işlemi ise Focus Ultrason ile yüz ve vücut germe operasyonudur. Bu uygulama hem yüz için hem de vücut için yapılabilmekte olup, kişilere daha dinamik bir görünüm sunmaktadır.

Sadece yüz bölgesinde değil vücudun belli bölgelerinde de zamanla çeşitli sarkmalar görülebilir. Bu sarkmaları son teknoloji ile üretilmiş olan cihazlarla yok etmek ve daha sıkı bir cilde sahip olmak mümkündür.

Alanında tecrübeli uzmanlarımız, sizlere en uygun germe işlemini önermekte olup, işlem ile ilgili detaylı bilgileri de paylaşmaktadır.

Kalıcı ipler ile yüz asma ise; yine bir germe işlemi olarak bilinmektedir. Bu işlem ile kişilerin daha canlı ve sıkı bir cilde kavuşmaları mümkündür. Bununla birlikte, yanak bölgesinin de sıkılaşması ve küçültülmesi için kullanılmaktadır. Ayrıca boyun bölgesinde oluşan deri sarkmaları da bu işlem sayesinde giderilebilmektedir.

Akne; kıl köklerinin ya da yağ bezlerinin çeşitli faktörler sebebi ile tıkanması durumunda gözlemlenen ve sivilce oluşumlarına neden olan bir cilt sorunudur. Hem kadın hem de erkeklerde gözlemlenen bu oluşum, kişilerin estetik görünümünü olumsuz yönde etkilemektedir.

Alternatif akne tedavileri ile bu oluşumlardan kurtulmak mümkündür. Bu kapsamda güzellik merkezi bünyesindeki cilt bakım uzmanlarımız, cilt analizinizi yaptıktan sonra tedavi için hangi yöntemin kullanılacağına karar vermektedir.

Akne oluşumları, sadece yüz bölgesinde değil vücudun herhangi bir bölgesinde de gözlemlenebilmektedir. Vücudun fazla yağ üretmesi durumunda ölü hücreler cilt gözeneklerinin arasına sıkışabilmektedir. Bu durumun yaşanması; cildin yeteri kadar hava alamamasına da bağlı olabilir.

Kullanılan kozmetik ürünleri, cildin nem dengesini bozarken, yanlış ürün kullanımı akne oluşumlarını tetikleyebilmektedir. Ayrıca hormon seviyesindeki değişiklikler de aknelerin çoğalmasına sebep olabilmektedir.

Akne tedavisi için kullanılan en yaygın yöntem dermaroller uygulamalarıdır. Cildin bir alt katmanına inerek yapılacak cilt bakımı, derinin altındaki hücrelere ulaşmasına olanak veren bir iğneli sistemdir. Gözenekleri sıkılaştırarak akne oluşumlarını da engellemektedir. Yüzde ve vücutta gözlemlenen akneler için tercih edilen bir yöntemdir.

Fraksiyonel lazer uygulaması da akne tedavisi için kullanılan diğer bir yöntem olarak bilinir. Derinin alt tabakalarındaki iyi olmayan dokuları eriterek yeni hücrelerin çoğalmasına olanak veren bu yöntem de akneli ciltler için uygulanabilmektedir.

Güzellik merkezi bünyesinde akne tedavisi olarak kimyasal peeling uygulaması da yapılmaktadır. Hangi akne tedavisinin yapılacağına cilt bakım uzmanlarımız karar vermekte olup, aknenin ve cildin yapısına göre bir tedavi yöntemi belirlemektedir. Bu kapsamda size de bilgi vermekte olup, detaylı anlatımı ile süreç için gerekli bilgilendirmeyi tarafınıza yapmaktadır.

Hastanemizde bulunan güzellik merkezi bünyesinde cilt bakımı ve cilt sorunları için uygulanan yöntemlerin yanı sıra, zayıflama tedavileri de yapılmaktadır. Zayıflama ve diyet tedavilerinin bir uzman kontrolünde gerçekleştirilmesi gerekir.

Bu alanda tecrübe sahibi olan uzmanlarımız; öncelikle sizin kan değerlerinize bakmaktadır. Boy – kilo endeksine göre bir program ayarlayan uzmanlarımız, bu programa yönelik de çeşitli tedavi yöntemleri uygulamaktadır.

Diyet ve zayıflama tedavileri arasında en çok uygulanan yöntemlerden biri akupunktur tedavisi olmaktadır. Bunun yanı sıra güzellik merkezi bünyesinde bölgesel zayıflama tedavileri ve selülit tedavileri de uygulanmaktadır.

Akupunktur işlemi; vücudun belli noktalarına uygulanan minimal iğneli bir işlemdir. Bu kapsamda metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olduğu için zayıflama tedavileri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra iştah azaltıcı bir etkiye de sahip olduğu için kişilerin doygunluk hissine ulaşarak daha az yeme eğiliminde olmalarına yardımcı olur.

Ayrıca beyindeki açlık merkezine de baskı uygulayarak kişinin mental olarak açlığını bastırmasını sağlar. Stres azaltıcı bir etkiye sahip olduğu için de kaygılı durumlarda kişilerin fazla yemek yemesini de engellemektedir.

Akupunktur işlemi; zayıflamaya yardımcı olmanın yanı sıra dalak ve böbreklerdeki bozuklukları da giderebilmektedir. Ayrıca tiroid bezlerinin düzensiz çalışması durumuna da etki edip, hormonal dengeyi sağladığı için de sağlık açısından faydalı bir uygulamadır. Bu sebeple de genel olarak bu bölgelere uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Akupunktur tedavisi; güzellik merkezi bünyesinde yapılmakta olup, tecrübeli akupunktur ve mezoterapi uzmanımız tarafından uygulanmaktadır. Akupunktur işlemi, zayıflamak için tek başına yeterli olmamaktadır. Bu işlem ile birlikte düzenli olarak egzersiz yapmak ve uzmanlarımız tarafından verilecek olan beslenme listesine de uymak gerekir. Kilo vermek amacı ile uygulanan akupunktur işlemi için önemli olan noktalar, kulak bölgesinde bulunmaktadır. Bu sebeple de daha çok bu bölgeye yoğunlaşarak çalışılmaktadır.

Bölgesel zayıflama, hem kadın hem de erkekler için tercih sebebi olmakla birlikte, bu işlem için pek çok farklı zayıflama yöntemi bulunur. Kişilerin vücut yapılarına ve zayıflamak istedikleri bölgelerine göre farklılık gösteren zayıflama yöntemlerine uzmanlarımız karar vermektedir.

Güzellik merkezi bünyesinde bölgesel zayıflamanın yanı sıra selülit önleyici ve azaltıcı farklı yöntemler de bulunmaktadır.

Selülit; kan dolaşımının az olması durumunda ortaya çıkan ve olumsuz bir görüntüye sebebiyet veren oluşumlardır. Özellikle kadınlar için önemli olan selülit, daha çok basen ve üst bacaklarda ortaya çıkmaktadır. Bu görüntünün yok olması için uygulanacak yönteme göre destekleyici bir program da verilmektedir.

Beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve düzenli egzersiz yapılması, selülit için destekleyici niteliktedir. Özkaya Tıp Merkezi uzman kadrosu ile istediğiniz görünüme ulaşabilmeniz mümkündür.

Özellikle erkeklerde gözlenen bir sorun olan saç dökülmesi, belirli sebeplerden dolayı çeşitli bölgelerde oluşan saç kaybı olarak bilinir. Bu bölgelere oldukça doğal ve kalıcı bir yöntemle birlikte uygulanan saç ekimi işlemi, sağlıklı bir saç görünümü elde etmeyi hedefler.

Saç ekimi ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Open Chat
1
Hello, how can we help you?
Hello, how can we help you?